Jdi na obsah Jdi na menu
 


Virtuální realita aneb o chatování
Chatování ( čti četování) patří mezi nejmodernější způsoby komunikace. Člověk si spustí net, přihlásí se nickem, zadá heslo a klikne na "chat" a je to. Má na výběr x místností. Kam teď? Kam vstoupí? Čelo se mu krabatí, horečně přemýšlí..... Vybere si Záhady a tajemno? To vypadá dobře. Nebo výměnu manželek? Ale co když jde o ženu? Není tu Výměna manželů? Taková místnost by se hodila. Není, ouha! Seznamka. To bude ono. Ale néé, já se přece nechci seznámit. Jednoho/ jednu doma mám. Co teď? Co takhle Opičí výběh? Hm, mohly by tam být opravdu opice...Tak dál. Hurá! Kuchařka naší vesnice. Mám hlad. Člověk vstoupí....ale nikde nikdo, že by všichni vařili?Hlodavci asi taky nebudou to pravé ořechové. Čtyřlístek by se hodil, přináší štěstí, ale co, pro ten si skočím na louku......... Člověk váhá, znovu prohlíží nabídku. Člověk přemýšlí, tápe, bloudí, přeskakuje.......Zvědavost! To je ONO. Zvědavý je od přírody, to bude to pravé. Já hňup! Že mě to nenapadlo.....HUP! Jsem tu. "Ahojte, všici," zahlaholí basem, tenorem, altem , sopránem ( laskavý čtenář nechť si vybere dle libosti). A tak začíná virtuální realita aneb četování. Člověk do toho spadne, ani neví jak. A je jenom na něm, jak se s tou realitou - byť virtuální- vyrovná. Fenomén doby? Závislost? Jak to nazvat? V každém případě zábava, způsob komunikace....a to další? To už si každý musí zkusit sám. O tom už nehodlám psát..../ robikam
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

virtualita

(urbi.ir, 17. 5. 2010 15:36)

Delší dobu si lámu hlavu, proč už vlastně na chat nechodím. A už to vím - totiž, virualitu neumím :-) Protože chci vždycky poznat víc - zvědavost je jen začátek. Ale musím říct, že začátek ve Zvědavosti byl dobrý. Možná někdy zase budu zvědavá na virtualitu, zatím mám ale reality až nad hlavu. Děkuji za vás, přátelé. Píšu to sem jen tak - neloučím se, určitě zase nakouknu. Mějte se všichni moc krásně :-) A vzkaz všem nově příchozím: Zvědavost je dobrá, má skvělé správce a chodí sem prima lidi.

........

(............., 31. 12. 2009 10:09)

Všude zní ozvěna vánočního ticha. Odněkud ze tmy mráz do oken dýchá. Hvězdy v našich očích září, přišel čas obrátit list ve starém kalendáři. Vše nej v novém roce přejí ss mistnosti..Maruška,Jiří a jejich prátelé

Bingo!

(novy.vlk, 11. 2. 2008 14:39)

Trefa do černého! Velmi výstižné a do pár vět shrnuto. Robikam umí...
Sice příspěvek jsem četl až minulý pátek (byť jsem web Zvědavosti kdysi strašně dáááávno velice letmo projížděl, to ještě ve svých začátcích - ani nepamatuji: jsou to už historicky celé dva měsíce!); příspěvek je zde zřejmě už delší dobu, ale nedalo mi to, abych se souhlasně nepřipojil k mým předchůdkyním/cům komentáristům.
Po výborném komentáři ctverky1, se kterým lze jen souhlasit (sice nejsem Vodnář, ale Panny mají prý zvědavost v popisu práce taky), a upřímném komentáři Jany (dokonce taky už z tohoto roku); i krásných písmenkách Chany.2 (a samozřejmě i pěkných komentářů všech ostatních) už ani nemám co dodat.
Pobavil mě nácvik 7Aimee - vida, nejsem sám, kdo neuměl ;-) A naučil se právě takovýmito nácviky... (a stále je se co učit - něco už jsem se naučil i od 7Aimee).
Neměl jsem sice problémy s hledáním vhodné klubovny - začínal jsem Mezi nebem a zemi a skončil ve Zvědavosti. Čili: když není nikdo ve Zvědavosti, skočím tam. No, a když není nikdo ani tam, tak prostě si jen tak chaoticky bloudím... Což se mi stalo zatím dvakrát.
Někde se se mnou ani nebavili, někde mají dokonce roboty! Většinou však dobrý.
Myslím, že chat je především o komunikaci - říká to už sekce Pokec (robikam říká dokonce: nejmodernější způsob komunikace), a tak si zde chodím nezávazně a úplně o čemkoliv pokecat... Zkus to i Ty, Jani (ale určitě je chybou se k něčemu nutit, když není zrovna nálada - to je fakt). Vo, vo, vo t ttom to jje! (jak říkává ten sympaticky koktavý srandista v televizi). A netrápí mě ani, zda-li je někdo chytřejší - to je celý zbytek světa (mám tedy co dohánět: práce do konce života!).
Všem návštěvníkům Zvědavosti přeji mnoho zábavy při pokecu a nevyčerpatelnou zásobu slovíček (a hbité prstíky na klávesnici - ty bych nutně potřeboval já).

Pro Janu

(robikam, 16. 1. 2008 6:29)

Tvůj komentář mě překvapil a potěšil.Je to přesně tak, jak píšeš...jen jsi zapomněla ještě jednu variantu: čověk sedí v nejtmavším koutku, aby nebyl viděn, ale pak se objeví větička/myšlenka, která zaujme...a už je vtažen do diskuse/ děje...Přeju Ti, aby se tak stávalo co nejčastěji. Aby sis nemusela jen číst web( připomnělas mi, že tam musím zase něco napsat :-))), ale aby sis povídala...Hezké dny...

ano, robikam,

(Jana, 15. 1. 2008 13:50)

no - takhle nějak to v tomto virtuálním světě takhle to na chatu chodí... Jsou dny, kdy člověk rázně otevírá dveře místnosti a rozdává kolem sebe dobrou náladu, hýří vtipem, je lvem salónu.. Jsou dny, kdy nesměle klepe, opatrně nahlíží, tiše usedá do nejtmavšího koutu místnosti, aby nebyl viděn... K vám si chodím číst na web, když je mi smutno a vděčím svojí zvědavosti, že mě sem přivedla :-).

Dík..

(Hakamiah, 14. 1. 2008 12:58)

A zrodila se krásná paní, která laskavost a pochopení rozdává. Její děti úsměv na tváři kouzlí...smutek rozpouštějí...moudrost předávají a občas i tvrdým slovem pohladí. Ta paní ze "sna", ta paní "opravdová" nazývá se ZVĚDAVOST. Díky tedy. *(Jsou lidé, kteří se dotknou čehosi ve Vás..a Ty se dotýkáš. Díky i Tobě Feign)*

přání

(qeen.3, 23. 12. 2007 9:32)

Hodně dobrých lidí kolem, optimismus na duši a ještě kopec zdraví k tomu Vám všem ze srdce přeje Jana Králová :-))))

Přání pomocí písmenek

(Chana, 20. 12. 2007 23:45)

Vánoční svátky. Kolem nás vrcholí přípravy a v někom pomalu vyrůstá i panika z toho - jak se to všechno stihne a zda nám nechybí něco, co by pak mohlo chybět našim nejbližším. Bude tolik živých slov v našem okolí, že možná na písmenka nezbyde ani chvilka. Nebo sem na místnost zavítá někdo, komu v tyhle dny chybí někdo na živý rozhovor. Za písmenky jde zahlédnout mnoho- i člověka. Moc vám všem, které jsem měla možnost poznat skrze dar písmenkování přeju - aby skrze svátky vánoční do vašeho života vstoupila radost z toho, že jsme obdarovaní a máme koho obdarovávat. Konečně pastýři, kteří tenkrát pospíchali k Betlému, měli taky jen naději, že se setkají s někým, kdo se stane darem pro jejich a nejen jejich život. :-)) Hezké, opravdu hezké svátky a sílu a jistotu do každého kroku na cestách nového roku. Jistotu i do cestiček, které vyrývají písmenka téhle místnosti. :-))Chana

Advent

(Soňa, 2. 12. 2007 7:39)

Přeji všem krásný a klidný advent :-)

Že by až tak - robikam?

(čtverka1, 20. 11. 2007 15:52)

ZVĚDAVOST je dobrý a nepochybně lákavý název místnosti.Alespoň mne si přitáhl, neb my Vodnáři máme zvědavost a zvídavost snad přímo " v popisu práce" tak říkajíc. Zatím se rozkoukávám a zjištuji že míra znalostí a vědomostí zdejšího osazenstva je silně nadprůměrná, což mne na jednu stranu těší (poučím se) a na druhou lehce stresuje ( kam jsem to vlezla historii lidstva neznajíc)Sumasumárum se tu ale cítím skvěle, neb nejhorší je prý srážka s blbem a to zde nehrozí ani náhodou.A neboť NÁHODA neexistuje - jsem tu nejspíš na správné adrese.Svůj k svému... tak uvidím zda sem zapadnu jak ona obligátní prdelka na nočníček...:-)Hezké dny plné slunce přeji. Věrka čtverka.

správička

(7 Aimee, 25. 6. 2007 1:57)

teraz by som mala už niečo vážne napísať. však Milenka? ja si rozmyslím niečo seriózne a určite napíšem! sľubujem :-))

správička

(7 Aimee, 25. 6. 2007 1:52)

heuréééééééééka!! funguje. neni som až také drevo

správička

(7 Aimee, 25. 6. 2007 1:51)

ja len skúšam či to už bude fungovať a správne to pošlem :-))

kontrola

(hejkal, 14. 3. 2007 22:16)

....chichichi....Milenko. Přišel, viděl a ...nezvítězil. Vítěz jseš Ty Milenko. OK a díky.